0203 667 2700 / 0786 751 7693 / WhatsApp +447867517693

Резюме Іт-спеціаліста: Розбір Типових Помилок З Точки Зору Hr

Використання усіх можливих часів англійської в цьому випадку вже ніяк не покаже HRам ваші знання мови, а тільки посилить ситуацію. Резюме має бути легке і цікаво читати! English is a should, особливо якщо ви плануєте працювати не тільки з локальним замовником усередині країни. Компанії часто звертають увагу саме на розмовну мову. Навіть якщо на цій конкретній позиції англійська не потрібна, все одно роботодавцю важливо розуміти, знаєте ви її чи ні, тому що вона може знадобитися в майбутньому.

По-перше, щоб рекрутеру було видно, що ви в принципі раніше працювали, а також наскільки стабільно на кожному місці. По-друге, можливо саме ваш досвід співпаде з предметною областю проекту, і це дасть вам додаткові очки. Досить часто явище — вказівка ​​в резюме зайвої інформації. Ось буває, отримуєш відгук на вакансію джуна або мідла з чітко окресленими критеріями, а в резюме вмінь на ціле full stack developer. І нехай у когось реально є стільки навичок та знань, а хтось просто перебільшує свій рівень. У такому випадку велика ймовірність відбракування резюме через те, що фахівець overqualified (зайво кваліфікований).

Якщо не знаєте, як написати супровідний лист, знову перечитайте оголошення про роботу, відомості про компанію. https://career.habr.com/max-polyakov-vrn Зіставте вимоги та свій досвід, зробіть акцент на тому, що збігається. Видно, що неправді в резюме є місце.

Рідко коли людина володіє іноземною мовою однаково добре як у усній, так і у письмовій формах. Інколи можна уточнити рівень письмового та усного спілкування для кожної іноземної мови. А то понаписують туди такого, що потім не можуть пояснити.

Pet-проєкти — некомерційні проекти, які зазвичай фахівці розробляють для себе або pro bono (волонтерських цілей). Вказувати їх чи ні — вирішує сам кандидат. Наприклад, Senior-фахівцеві з солідним досвідом за плечима Pet-проект у резюме допоможе показати досвід зі специфічними технологіями чи підходами. А ось для Junior без досвіду такі проєкти можуть стати єдиним способом продемонструвати свої навички та знання. Завдання з курсів у цьому випадку також можна подати як Pet-проєкт. У резюме, для опису досвіду роботи в основному використовується Past Simple, а для навичок – Present Simple.

Ваш досвід — це те, що презентує вас як професіонала. Детальніше про опис досвіду роботи поговоримо нижче. Якщо там зовсім порожньо або розміщена не найкорисніша та прийнятна інформація для роботодавця, то вказувати їх не варто. Така думка та сама тема оформлення резюме часто викликає холівар у мережі. Можливо, рекрутер-початківець і зробить помилку, оскільки він тільки адаптується до різноманітності технологій та позицій, які існують. Але досвідчений фахівець побачить необхідні скіли навіть якщо ваше резюме — суцільний абзац тексту.

Ми поділили структуру резюме на п’ять логічних блоків. На зображенні показано найстандартніше та найзручніше, за нашою думкою, розміщення. Додавайте рекрутерів вподобаних компаній до скайпу, спілкуйтесь, знайомтесь, ходіть на конференції, робіть свої проекти та перша робота не змусить себе довго чекати. Знання російської та української можете не вказувати, якщо ви відгукуєтесь на вакансію в Україні.